Klar til fremtidens opgaver

Klar til fremtidens opgaver

På Uddannelsescenter Holstebro, UCH, er to nye hold svende netop blevet færdig med deres svendeprøve hos. Det drejer sig om et stort hold nye chauffører og et hold med Lager- og logistik elever

Holdene har på trods af coronarestriktioner fået lov til at møde ind og færdiggøre deres uddannelser.

 

Øverst er det chaufførholdet:

 

Carl Hansen, B-Censor
Mogens Dahl, Faglærer UCH
Svend Erik Brogaard, A-censor
Henrik Scheel, Faglærer UCH
Nichlas Priis Jensen, Niels Jensen Nonbo A/S 8800 Viborg
Andrei Marius Siia, Krog Transport & Logistics ApS 7400 Herning
Christoffer Juulsgård Sørensen, Rich Andersen & Sønner A/S 7400 Herning
Patrick Vinter Christensen, Lemvig Beton A/S 7620 Lemvig
Jacob Brotherton Jørgensen, Aarup & Axelsen Transport ApS 8700 Horsens
Bjarne Wrængmose Jakobsen
Chano Jan Rørvig Krogh, Meldgaard Miljø A/S 6200 Aabenraa
Hans Ole Andersen, Krog Transport & Logistics ApS 7400 Herning
Mads Røgter Krogsgaard, N C Christensen & Sønner A/S 7760 Hurup
Jesper Raabjerg Christensen, J. M. Jensen A/S 6900 Skjern
Thajs Prip Ercininks Jensen, Krog Transport & Logistics ApS 7400 Herning
Anders Papsø Laursen, Danish Agro Galten 8464 Galten
Sune Pedersen, Nykøbing Dag og Industrirenovation v/ Bjørn Filten 7900 Nykøbing M
Bent Stig Lauridsen
Emil Klausholt Kjeldsen, Niels Jensen Nonbo A/S 8800 Viborg
Jacob Mørkbak Bertelsen, Marius Pedersen A/S 7400 Herning
Simon Lund Scherbeck Karstensen, Flemming Krogh A/S, 7500 Holstebro
Celine Daniel Sandholt, Skive Fragt A/S 7800 Skive
Andreas Nødskov Nielsen, Flemming Krogh A/S, 7500 Holstebro
Mikael Cederholm Jensen, Thy Mors Maskintransport ApS 7700 Thisted
Niels Kristian Joshua Køpke, Atea Transport ApS 8930 Randers NØ
Christian Pedersen, Hv-Transport A/S 7400 Herning
Sune Lund Hald, Thisted Kloakservice ApS 7700 Thisted
Mikkel Ingemann Pedersen, Vindelsbæk Transport A/S 8840 Rødkærsbro
Nickolaj Filtenborg Ley Mortensen, Struer Transportcenter ApS 7600 Struer

 

Og Her er det så lager og logistik-holdet:

 

Siddende fra venstre:

Inga Dalby, Gåsdal Bygningsindustri A/S, 6900 Skjern
Mathias Heltborg Mathiasen, Dania Plast Skive,7800 Skive
Alexander Slejborg Overgaard, Linds As, 7480 Vildbjerg
Faglærer Margrethe Jacobsen, UCH, 7500 Holstebro

Stående forest række fra venstre:

Censor Bente Nørgaard Thesbjerg, Velux A/S, 6900 Skjern
Juliane Lund Siiger, Jørgen Jensen Distribution A/S, 7430 Ikast
Peter Sloth Larsen, Bc Catering Herning A/S, 8660 Skanderborg
Galyna Shustyk, Krog Transport & Logistics ApS, 7400 Herning
Helene Holmgaard Andersen, Flyvestation Karup, 7470 Karup J.

Læs mere om uddannelse

18/2 2021