Print dine egne etiketter og spar penge og besvær

Print dine egne etiketter og spar penge og besvær

ANNONCE: Etiketter er en del af dagligdagen hos alle virksomheder, der lever af at sende produkter ud til kunderne. Der skal etiketter på alle dine produkter, inden de er klar til at komme videre, så de kan komme frem til dine kunder med den rigtige information.

Men etiketter kan også bruges til et væld af andre ting, og hvis du driver en virksomhed, kender du sikkert til at masse situationer, hvor etiketter er helt uundværlige. Som virksomhedsejer er du derfor sikkert også på udkig efter måder, hvorpå du nemt og hurtigt kan få fat i alle de etiketter, du har brug for, så du kan maksimere effektiviteten og spare på udgifterne i din forretning.

Det er her, A4 etiketpapir kommer ind i billedet. Med A4 etiketpapir kan du selv printe dine etiketter, hvilket kan løse mange udfordringer for dig, der har både små og store etiketbehov. Du kan nemlig finde etiketter til alle behov, så du kan komme i gang med at lave dine egne etiketter, som passer lige præcis til din virksomheds og dine produkters behov.

Fordele ved selv at printe dine etiketter

Ved at bestille A4 etiketpapir får du den store fordel, at du selv kan printe dine etiketter på en helt normal bordprinter. På den måde kan du spare rigtig mange penge sammenlignet med, hvis du skulle bestille din etiketter udefra, mens du på samme tid også slipper for en masse besvær.

Når du selv printer dine etiketter, vil du desuden have 100 % kunstnerisk frihed til at designe dine etiketter lige præcis, som du har lyst til, og du kan derfor skabe det helt rigtige udtryk, som passer lige netop til dine produkter.

Du kan nemlig få et gratis program, hvori du nemt kan designe dine egne etiketter, så de får lige præcis det design, som du går og drømmer om. Du kan finde den gratis software hos de forskellige producenter af etikettepapir. 

Etiketter til alle behov

Alle virksomheder er forskellige, og der er derfor også behov for etiketpapir med forskellige egenskaber. Nogle produkter stiller nemlig store krav til de etiketter, der skal sidde på dem, og det er derfor vigtigt for dig som virksomhedsejer, at du kan få lige præcis de etiketter, som passer til din produktion.

Heldigvis kan du få print selv etiketter, som passer til et væld af forskellige formål. Du kan bl.a. købe etiketter som:

 

  • Kan fungere som labels til varer, der opbevares på frost
  • Kan bruges som rygeetiketter
  • Kan være magnetiske og derfor egner sig til et væld af forskellige situationer
  • Er robuste og derfor er velegnet til brug ude i det omskiftelige danske vejr

 

Disse og mange andre typer er etiketter kan købes online, og du kan helt sikkert finde lige netop det etikettepapir, du står og mangler. Du kan desuden købe etikettepapir i lige præcis den mængde, som du står og mangler, så du kan undgå at få et stort parti hjem, hvor du kun har brug for en lille del.

 

18/12 2020
  • Ny ceo for GS1 Denmark

    Ny ceo for GS1 Denmark

    logistikloesninger ›Louise Zingenberg er netop tiltrådt stillingen som ceo i GS1. Hun kommer fra stillingen som coo i organisationen og har dermed et indgående kendskab til både organisationen, medlemmerne og de strategiske ambitioner for de kommende år
  • Ny værktøjskasse gør grøn omstilling konkret

    Ny værktøjskasse gør grøn omstilling konkret

    logistikloesninger ›Vedvarende energi, batterilagring og emissionsovervågning er nogle af de tiltag, et internationalt forskningsprojekt har testet i Københavns Lufthavn de seneste fem år. Teknologisk Institut har samlet erfaringerne i en digital værktøjskasse, der bidrager til grøn omstilling
  • Fragtdrone-startup får økonomisk håndsrækning

    Fragtdrone-startup får økonomisk håndsrækning

    logistikloesninger ›Fragtdroner til kritiske logistikmissioner indenfor fx forsvar og offshore får finansieringshjælp af Danmarks Eksport- og Investeringsfond
  • Støtter transportprojekter i hele landet

    Støtter transportprojekter i hele landet

    logistikloesninger ›Snebroer, moderne undervisningsudstyr til flere af landets transport- og logistikuddannelser og arrangementer, er blandt de i alt 31 projekter som modtager støtte for sammenlagt knap 2,3 mio. kr. i FDE Fondens første uddelingsrunde i 2026
  • Oplæg var tilløbsstykker

    Oplæg var tilløbsstykker

    logistikloesninger ›Automatisering var omdrejningspunktet, da fire udstillere tog scenen ved Netværk for Lager & Logistik og gav hver deres bud på fremtidens logistik
  • AI bliver et kerneelement i fremtidens logistikløsninger

    AI bliver et kerneelement i fremtidens logistikløsninger

    logistikloesninger ›AI er alle steder i samfundslivet. Også på logistikområdet. Her er teknologien blevet anvendt proaktivt i et stykke tid. Head of sales & marketing hos Knapp, Tobias Henriksson fortæller i nedenstående indlæg om, hvor AI gør en forskel
  • Netværk for Lager & Logistik fik stærk debut

    Netværk for Lager & Logistik fik stærk debut

    logistikloesninger ›Med 10 udstillere og et stort fremmøde af gæster blev premieren på Netværk for Lager & Logistik en vellykket start på et nyt brancheinitiativ, der sætter fokus på videndeling, konkrete løsninger og relationer i lager- og logistikbranchen 
  • PowerCube indtager logistikcentrene

    PowerCube indtager logistikcentrene

    logistikloesninger ›Med den automatiserede lagerløsning, PowerCube er Jungheinrich klar til at forme fremtidens effektive, sikre og forbundne lagerløsninger. HMS hjælper med netværksdelen